Malé domky na nábřeží. Dva dvory, jeden hospodářský a druhý zahrada.

Pozemek stavebníka leží na nábřeží řeky Radbuzy v Plzni. Původně zde stálo několik hospodářských stavení a jedna chalupa – rodinný dům. Nábřeží řeky je v tomto místě zastavěno původní chalupnickou zástavbou, místy až líbeznou. Každá další ulice od řeky se zvětšuje, až na kopci stojí výrobní haly Škodových závodů. Investor je vlastníkem a provozovatelem sítě vodních elektráren a v tomto místě má vedle jezu malou vodní elektrárnu. Zadáním stavebníka byl kancelářský dům, sídlo firmy Reno Energie, s důrazem na neformální rodinné prostředí. Naším cílem bylo postavit kanceláře se současným standardem a nepokazit atmosféru chalup u řeky.

Dům je navržen tak, aby na sebe velikostí nestrhával pozornost, spíše jemně doplnil drobnou strukturu zástavby. Nové stavby částečně vycházejí ze stopy historického zastavění bývalého statku i s vjezdovou branou. Navrhli jsme dva jednoduché domy, otevřené širokým průhledem k řece. Původní chalupa a stodola byly opraveny.

Areál má dva dvory. První je vstupní, dlážděný, parkuje se zde a je tady zámečnická dílna pro údržbu elektrárenských strojů. Druhý dvůr je vnitřní, obklopený kancelářským provozem. Je vyvýšen nad ulici o dva metry, je zatravněný, zůstala tu původní studna s pumpou a nově byla vysazena meruňka.

Kanceláře jsou otevřeny do prostoru krovu, je možné je předělit posuvnými dveřmi. V interiéru jsou přiznané materiály. Betonový strop a dřevěný krov doplňuje firemní pastelově modrá barva.